Žaislai išrankiesiems mūsų mažyliams

žaislai vaikamsŠiuolaikiniai vaikai yra tiesiog apipilami dovanomis ir žaislais, todėl kartais juos nustebinti yra tikrai labai sunku. Vaikų kambaryje gausu dėlionių, lavinamųjų žaislų, įvairius garsus skleidžiančių, ryškiomis švieselėmis mirksinčių ir kitokių žaislų. Tokia žaislų gausa pasirūpina mažųjų tėveliai ir seneliai, kurie patys neturėjo galimybės žaisti su tokiais žaislais. Kuo mažieji turi daugiau žaislų, tuo sudėtingesnė užduotis tenka mažųjų giminaičiams ir kitiems, norintiems vaiką nustebinti ir sudominti dovana. Taigi kokie zaislai vaikams patiktų ir juos abstulbintų, o ne būtų nukišti į tolimiausią kampelį?

Nereiktų nuvertinti ir mažylių

Tikriausiai mažuosius kartais nusivedame į prekybos centrus, į žaislų skyrių, kur girdime, kad jie norėtų vienokio ar kitokio žaisliuko. Taip pat mažyliai įdomius žaislus, kurių norėtų, mato per televizijos reklamas, darželyje ar pasisvečiavę pas draugus. Tad gavę svajonių žaislą, mažieji jį ne tik labiau saugos ir brangins, bet su juo ir mielai žais. Tad 2-4 metų mažyliai patys jau gali įvardinti savo norus – tereikia jų paklausti. Paklausti mažojo, ko jis norėtų – daug geriau negu nupirkti į ir taip gausią kolekciją dar vieną lėlę, mašinėlę ar pliušinį žaislą. Aišku, tokie žaislai vaikams nėra tokia jau bloga mintis, jei perkamos naujausios, madingiausios rinkoje lėlės ar įdomios, kitokios nei visos mašinėlės. Kartais ir pliušiniai minkšti žaislai gali būti puikūs – sekantys pasakas ar skleidžiantys garsus, tad ne visi jie iš esmės yra netinkama dovana.

Svarbu įžvelgti vaiko pomėgius

Svarbu pastebėti, ką vaikas mėgsta, ar jis yra kruopštus ir atidus detalėms, ar mėgsta konstruoti, ar labiau jam prie širdies kūrybiški užsiėmimai – piešimas, lipdymas ir kt. Padovanojus tinkamą žaislą, vėliau tai gali padaryti nemažą įtaką renkantis profesiją, nes vaiko įgūdžius riekia ugdyti nuo mažens. Svarbiausia – kad žaislai vaikams leistų kurti ir padėtų atsiskleisti, o tėveliams dovanotų atokvėpio ir poilsio valandėlę, nes visi, auginantys vaikus, žino, kad nėra nieko blogiau nei nuobodžiaujantis ir neturintis ką veikti mažylis. Tad produktyvių ir pasiteisinančių žaislų paieškų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Post Navigation