TOP 5: garsiausi lietuviški vardai mados pasaulyje

modelių vardaiTarsi nulipdytus kūnus ir nepriekaištingus veidus televizijos ekranuose bei žurnalų viršeliuose matome kasdien. Podiumai, akinančios fotoaparatų blykstės, amerikietiškoji svajonė… Tačiau retai kada susimąstome, jog mūsų šalį garsina ne tik sportas, bet ir grožio industrijoje neįtikėtinas aukštumas pasiekiantys lietuvių modeliai.

“VOGUE”, “Victoria’s Secret”, “L’Officiel”… Vos keletas visiems puikiai žinomų pasaulinių prekinių ženklų, su kuriais kasdien sėkmingai dirba vis daugiau mūsų šalies modelių. Neteko nieko apie juos girdėti? Pateikiame penketuką garsiausių lietuviškų vardų, laurus skinančių mados pasaulyje.

5. Rasa Žukauskaitė. Dvidešimt dviejų metų žaliaakė Rasa modelio karjerą pradėjo būdama devyniolikos – sutartis su “Next Model Management” agentūra ir debiutas Prados pavasario šou Milane. Grožio industrijoje iš kitų modelių išsiskirianti savo skruostikauliais, Rasa taip pat gali pasigirti darbais su “Love Magazine”, VOGUE, Gucci, Louis Vuitton.

4. Eglė Tvirbutaitė. Dar paauglystėje visai netikėtai karjerą pradėjusi, tačiau rimtai į darbą grožio industrijoje tuomet nežiūrėjusi Eglė dabar yra vienas garsiausių lietuvių modelių pasaulyje. Kaip pasakoja ji pati, rimčiau į šį amatą pažvelgė tik baigusi mokyklą – būtent tada prasidėjo kelionės, fotosesijos, rūbų pristatymai ir nuoseklus kopimas karjeros laiptais. Eglės gyvenimo aprašyme rasime tokius visiems puikiai pažįstamus prekinius ženklus kaip VOGUE, Benetton, Elle, Lulu Magazine, Ferre, Galliano ar Roberto Cavalli.

3. Giedrė Dukauskaitė. Iš Raseinių kilusi, dabar jau dvidešimt penkerių Giedrė prieš septynerius metus karjerą pradėjo už Atlanto, pirmąją sutartį pasirašydama su “New York Model Management” modelių agentūra. Jos oficialiuoju debiutu laikoma 2006-ųjų New York’o madų savaitė, kur Giedrė pristatė Diane von Furstenberg bei Marc Jacobs darbus.

Jos karjeroje – VOGUE, i-D, Numéro bei Another Magazine viršeliai, darbas su tokiais dizaineriais kaip Donna Karan, Max Azria, Alberta Ferretti, Chanel, Marc Jacobs, Celine ir Miu Miu. Beje, 2008-aisiai Giedrė tapo vienu iš D&G reklaminių veidų.

2. Julija Steponavičiūtė viena perspektyviausių ir daugiausiai pripažinimo pasaulyje susilaukusių Lietuvos modelių. Dar būdama šešiolikos, Julija jau puikavosi “VOGUE Italia” viršelyje, dar po metų – “Interview Magazine” bei “W Magazine” viršeliuose.

Prancūziškais bruožais grožio industriją žavinčiai dvidešimtmetei lietuvei per daugiau nei ketverius metus trunkančią karjerą jau teko padirbėti su tokiais visame pasaulyje puikiai žinomais bei vertinamais prekiniais ženklais kaip Alexander McQueen, Chanel, D&G, Etam, Gianfranco Ferré, John Rocha, Julien Macdonald, Kenzo, Lanvin, Marc by Marc Jacobs, Moschino, Nina Ricci, Richard Nicoll. Julija buvo pripažinta viena iš penkiasdešimties gražiausių pasaulio modelių.

1. Edita Vilkevičiūtė. Oficialiai – gražiausias pasaulyje lietuvių kilmės modelis. Būdama vos dvidešimt ketverių, Edita gali didžiuotis devyniolikta vieta seksualiausių pasaulio modelių reitinge bei dvidešimt pirmąja vieta profesionaliausių ir gražiausių pasaulio modelių reitinge.

Paperkanti savo nuoširdžia šypsena ir pozityvumu, būdama vos septyniolikos Edita debiutavo Milano mados savaitėje. Būdama aštuoniolikos ji jau puošė vokiškojo VOGUE bei prancūziškojo Elle viršelius, vaikščiojo Londono mados savaitės podiumais ir dirbo su tokiais fotografais kaip Terry Jones ar Max Cardelli.

Ieškantiems dar daugiau žinomų vardų ir bei prekinių žnklų, Edita gali pasigirti darbais bei projektais su “i-D”, Burberry, Versace, Chanel, D&G, Givenchy, Valentino, Emporio Armani, Lanvin, Yves Saint Laurent, Balenciaga, Victoria’s Secret ir daugybe kitų.

Šiuo metu Edita labai aktyviai keliauja po pasaulį ir ją išvysti galime  H&M, Mango, „Juicy Couture“ bei „Calvin Klein Eternity Aqua“ kvepalų reklamose.

Pamažu pradėsime matyti ir suprasti, jog mūsų tautą garsina ne tik augaloti vyrai krepšinio aikštelėje, bet ir podiumais pasaulį užkariaujančios moterys. Galbūt vieną dieną išmoksime į grožio industriją žiūrėti ne kreivu, o pasididžiavimo kupinu žvilgsniu – vis dėlto, tikrai turime kuo pasigirti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Post Navigation