Tamprės sportui – ką privaloma žinoti?

tampres timpos sportui moterims gym glamour beige

Šiai dienai, tamprės sportui yra vienas populiariausių drabužių, ypač moterų tarpe. Jos sukurtos taip, kad prisitaikytų prie kojų ir sėdmenų formos, tarsi antra oda. Jos yra itin patogios, nevaržo judesių, o tai puikiai tinka tiek sudėtingoms, tiek lengvoms treniruotėms.  Renkantis tinkamas tampres sportui, būtina atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių.

Tamprės sportui pasižymi skirtingomis savybėmis ir technologijomis, kurios pritaikytos skirtingoms fizinėms veikloms, todėl rekomenduojama rinktis pagal pageidaujamą ilgį ir pagal tai, kokia veikla užsiimsite.

Jei mėgstate aktyvų sportą, pavyzdžiui, bėgimą, verta rinktis būtent bėgimui pritaikytas tampres. Jos paprastai gaminamos iš prakaitą sugeriančių audinių, kurie pašalina prakaitą nuo kūno ir neleidžia jausti diskomforto. Tai leidžia susitelkti į sportinių tikslų siekimą ir padidinti judėjimo greitį.

Tuo tarpu, mėgstantiems mažiau aktyvius, bet lankstumo reikalaujančius sportus – jogą ar pilatesą, verta rinktis būtent jogos tampres. Jogai skirtos tamprės paprastai yra minkštos ir mažiau apspaudžia. Laisvės pojūtis leidžia atsipalaiduoti ir mėgautis 60 ar daugiau minučių trunkančia jogos ar pilateso praktika.

Tamprės sportui treniruoklių salėje turėtų būti pagamintos iš prakaitą sugeriančių audinių, kad išliktumėte sausi, net kai prakaitavimas siekia patį piką. Tinkamos tamprės šio tipo treniruotėms, turėtų leisti jums laisvai judėti ir nevaržyti judesių amplitudės.

Kiekvienas tamprių tipas yra unikalus ir pasižymi skirtingomis savybėmis. Pavyzdžiui, kompresinės tamprės gali pagerinti kraujotaką, sumažinti raumenų vibraciją ir dėl šių priežasčių gali padėti greičiau atsistatyti raumenims po krūvio.

Tamprių ilgio pasirinkimas priklauso nuo asmeninių pageidavimų ir veiklos pobūdžio. Pilno ilgio tamprės labiau dengia ir sušildo, o 3/4 ar daugiau trumpintos tamprės gali būti tinkamos esant šiltesnėms sąlygoms, pavyzdžiui vasarą, kai temperatūros termometro stulpelis siekia aukštą temperatūrą.

Itin populiari inovacija yra besiūles tamprės. Jos užtikrina, kad oda kuo mažiau trintųsi ir dirgintų, o tai padeda sumažinti diskomfortą, kuris gali būti jaučiamas ypač jautrių žmonių. Įdomu tai, kad itin jautrią nervų sistemą turintys žmonės dažnai negali dėvėti tam tikrų rūbų būtent dėl to, nes jaučia diskomfortą, sukeliamą siūlių.

Jei planuojate sportuoti lauke, atminkite, kad saugumas yra pirmoje vietoje. Tad ieškokite tamprių su šviesą atspindinčiais elementais. Šie elementai pagerina matomumą esant prastam apšvietimui ir užtikrina saugumą ankstyvą rytą, ar vakare.

Comments are closed.

Post Navigation