Plaukimo ratas kūdikiams – pagalba tėveliams ir maudynių džiaugsmas

plaukimo ratas kudikiamsKūdikio gimimas didėlė šventė visiems, kuri „padovanoja“ ir nemažai rūpesčių tėveliams. Rūbeliai kūdikiams, žaisliukai, maistelis ir pan. kartais būna tikras išbandymas. Tačiau kai kalba pasisuka apie maudynes, nerimas užplūsta daugelį mamyčių. Ypač tada, jei šeimoje tai pirmas vaikas. Dėl patirties trūkumo ir baimės, kad „kažką ne taip padarysiu“ kenčia ne vieni tėveliai, todėl plaukimo ratas kūdikiams puikus pagalbininkas, kuris leis ne tik lengvai išmaudyti mažylį, bet ir suteiks galimybę kūdikiui savarankiškai plaukioti vandenyje. Tiesa, gali kilti klausimas ar ši pagalbos priemonė yra saugi? Bet apie viską nuo pradžių.

Maudymosi ratas kūdikiui dedamas ant kaklo ir yra skirtas mažylių maudynėms nuo pirmųjų dienų. Didelis maudymosi rato privalumas tas, kad jį galima naudoti nuo pat gimimo, kai vaikas dar pats nelaiko galvytės. Ratas kūdikiui padeda vystyti ir stimuliuoti jo plaukimo refleksą, todėl plaukimo pamokos ateityje turėtų būti gerokai lengvesnės. Uždėkite ratą vaikui ant kaklo ir įdėkite mažylį į vonią, pripildytą vandens, vaikas pats pradės savarankiškai plaukioti, judindamas kojytes bei rankytes. Nesibaiminkite, jei vaikas apvirs ant pilvo ar nugaros, pripučiamas ratas kūdikiui jį apsaugos ir neleis vandeniui patekti ten, kur nereikia. Tuo tarpu, vaikas galės laisvai judėti ir džiaugtis maudynėmis.

Tiesa, ne iš pirmo karto visi vaikai pamėgsta maudymosi ratą, iš pradžių jiems gali būti nepatogu ir keista, kad kažkas jiems glaudžiasi prie kaklo, tačiau po kelių tokių maudynių mažylis prie jo pripranta ir jaučiasi kaip žuvis vandenyje. Vis dėlto, jei jūsų kūdikis jaučia diskomfortą, plaukimo ratas kūdikiams jam netinka, todėl maudykite įprastu būdu – ant rankų. O jei nerimaujate ar sugebėsite tai tinkamai padaryti, tiesiog į vonią pripilkite mažiau vandens, tada galėsite būti ramesnė ir laisvai kontroliuoti situaciją.

Be to, plaukimo ratas kūdikiams padės mažyliui pamėgti vandenį, todėl problemos dėl vandens baimės neturėtų kilti.  O ir mažyliui paaugus, bus gerokai lengviau jį pripratinti prie pripučiamo rato arba pripučiamų rankovių, kurių dėka mokymosi plaukti procesas bus gerokai paprastesnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Post Navigation