Penkios dažniausios moterų klaidos sportuojant treniruoklių

maistas sportui moterimsDažnai besilankant net ir labai moderniuose, naujuose ir naujausia įranga apginkluotuose sporto ir sveikatingumo klubuose matau moteris ir merginas užgulusias bėgimo takelius ar kitus kardio treniruoklius ir/arba atliekančias įvairius kojų kilnojimus, mostus į šalis bei kitus menkaverčius pratimus. Tad norėdamas padėti greičiau pasiekti norimų rezultatų noriu Jus supažindinti  su dažniausiai daromomis klaidomis, kurios Jums, mielosios sportininkės, dažnai neleidžia pasiekti norimų rezultatų.

Štai ir jos:

1. Nenusakoma baimė užsiauginti raumenis.  Dėl šios pseudo baimės dalis moteriškos lyties atstovių mieliau renkasi aerobikos užsiėmimus, prakaituoja “degindamos kalorijas” ant kardio treniruoklių ar kitaip švaisto savo laiką.

Pasakysiu paprastai, absoliučiai daugumai moterų tiesiog neįmanoma užauginti didelius,  vyriškus raumenis dėl per mažo testosterono kiekio jų organizmuose.  Tuo tarpu tinkamai atliekant pratimus su jėgos treniruokliais sustiprėja raumenukai, kurie padeda deginti kalorijas net ramybės metu, neskaitant pagražėjusių ir sutvirtėjusių kūno formų bei kitų su sveikata susijusių privalumų, kurių dauguma grupinių treniruočių ar kardio treniruoklių negali pasiūlyti.

2. Kardio treniruočių dominavimas. Tikriausiai pakartosiu pirmame punkte pateiktus faktus, bet tiesiog turite tai suvokti. Norint, kad mažo ir vidutinio intensyvumo kardio  pratimais degintumėte riebalus, reikia labiau nei įspūdingos treniruotės trukmės, o poveikis bus trumpalaikis. Tuo tarpu atlikdamos jėgos pratimus, ne tik suaktyvinsite medžiagų apykaitą mažų mažiausiai 24 valandoms į priekį, bet ir pagražinsite kūno formas, sustiprinsite nugarą, kaulus, sąnarius, raiščius..

3. Kalorijų mažinimas. Tinkamas maistas sportui labai svarbu, todėl ne tiek svarbu sumažinti suvartojamų kalorijų per dieną kiekį, kiek sureguliuoti kalorijų šaltinius. Vietoje greitų angliavandenių, kaip bulvės, konditerijos gaminiai, balta duona ar net baltieji valyti ryžiai, naudokite žemesnį glikeminį indeksą turinčius produktus:  grikiai, avižos, pilno grūdo makaronai, nevalyti ryžiai ir saldžiosios bulvės.

4. Svorio metimas. Svorio metimas – tik kiekybinis pokytis, o aš visada rekomenduoju orientuotis į kokybę, t.y. riebalinės masės mažinimą, o ne aklą norą atsikratyti kuo daugiau kilogramų bet kokia kaina.

5. Perdėtas maisto papildų vartojimas. Maisto papildai lieknėjimui tikrai veikia, tačiau  juos reikia pasirinkti atsakingai ir tik įsitikinus jų saugumu. Rekomenduoju vartoti l-karnitiną, riebiąsias rūgštis, CLA ir  laisvos formos aminorūgštis, bet jokiu būdu nesižavėti kofeino ir kitų daugiau žalos, nei naudos duodančių medžiagų produktais.

Trumpai tariant, protingos treniruotės, racionali mityba ir protingai parinkti maisto papildai sportui padės pasiekti norimų rezultatų saugiai bei pakankamai greitai. Tereikia turėti noro ir valios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Post Navigation