Patarimai efektyviam mokymuisi

efektyvus mokymasisYra posakis, kad sėkmę lemia 1% talento ir 99% darbo. Visgi vien darbo neužtenka – darbas turi būti efektyvus. Norint sėkmingai mokytis labai svarbu pasirinkti tinkamas priemones bei metodus. Kitu atveju nei pasiekti rezultatai nei patirtos laiko sąnaudos greičiausiai Jūsų netenkins.

Tinkamas dienos rėžimas

Norint pasiekti sėkmingų rezultatų bet kurioje srityje labai svarbu laikytis tinkamo dienos rėžimo bei efektyviai planuoti savo laiką. Trumpai tariant – kiekvieną darbą atlikti tuomet, kuomet tam mūsų organizmas geriausiai pasiruošęs. Efektyviausiai analizuoti bei sisteminti informaciją mūsų smegenys gali labai anksti ryte, todėl rekomenduotina ilgai nemiegoti ir atsikelti maždaug 6 ryte. Tuo metu vis dar tvyranti ramybė padės Jums susikaupti, o po nakties pailsėjęs protas leis jums geriau susikoncentruoti į konkrečią užduotį. Visuomet po intensyvių mokymosi ciklų darykite trumpas 10-15 minučių pertraukėles. Rekomenduotina išeiti į lauką bei aktyviai pajudėti. Šis rėžimas naudingas ir rašant mokslinius darbus.

Skaitykite gerai susistemintą informaciją

Efektyvus mokymasis priklauso ne tik nuo dienos rėžimo, bet ir nuo tinkamai pasirinktų informacijos šaltinių. Sudėtingų ir išsamių monografijų skaitymas yra naudingas, tačiau prieš tai būtų vertinga susipažinti su susisteminta informacija. Tam puikiai tinka kad ir kitų studentų rašyti kursiniai bei diplominiai darbai. Žinant esmę bus lengviau analizuoti niuansus aprašytus jau minėtose monografijose.

Ne tik skaitykite, bet ir supraskite

Dažnai prieš egzaminus galima išgirsti studentus klausiant „kiek kartų perskaitei dėstytojo duotą medžiagą?“. Efektyviai mokantis skaityti užtenka tik vieną kartą, tačiau būtina nuolat savęs klausti „ar aš suprantu, ką autorius norėjo pasakyti, ar galėčiau tai paaiškinti savais žodžiais?“. Jeigu į kažkurį iš šių klausimų studijuodami atsakote „NE“, sustokite, paieškokite daugiau šaltinių, kurie padėtų Jums išsiaiškinti iškilusią problemą.

Kartojimas

Joks mokymasis nebus efektyvus, jeigu įgytos žinios neišliks ilgam. Yra įrodyta, kad žmogus daug geriau įsimena informaciją, kuri būna iš naujo suvokiama pakartotinai. Dėl tos priežasties labai svarbu kryptingai mokytis nuolat, o prieš egzaminus tiesiog įgytas žinias pasikartoti. Kartojimo ciklas turėtų būti atliekamas ir prabėgus keleriems mėnesiams bei metams.

Pritaikę šiuos paprastus metodus pastebėsite, kad Jums lieka daug daugiau laiko poilsiui, esate žvalesni, energingesni bei pasiekę kur kas geresnių rezultatų mokslo srityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Post Navigation