Parduodami butai: kaip išsirinkti butą, kurį galėtumėte vadinti savo namais?

butaiVisi, kas neturi savo nuosavo būsto, pasvajoja jį kada nors įsigyti, tačiau, žinant dabartines nekilnojamojo turto kainas, tenka dažnai šią svajonę atidėti neribotam laikui. Tačiau šiandien ne apie tai. Pakalbėkime apie kitą sunkumą, su kuriuo tenka susidurti kiekvienam, kuris pagaliau nusprendė įsigyti nuosavus namus. Parduodami butai ir jų pasirinkimas yra išties labai gausus, todėl kartais yra sunku apsispręsti, ką išsirinkti iš tokios pasiūlos ir nesuklysti. Visgi, butą perkame ne kasdien. Taigi, į ką atkreipti dėmesį renkantis naujus namus?

  • Finansiniai košmarai. Dažnai mūsų norai labai stipriai skiriasi nuo galimybių, todėl labai svarbu įvertinti savo finansinę padėtį ir sumą, kurią galėsite skirti naujų namų įsigijimui. Žinoma, nuo jos priklausys ir buto kokybė, tad, verta pagalvoti ar rinktis pigesnį butą miesto pakraštyje, ar brangų butą miesto centre. Viskas priklauso nuo jūsų gyvenimo būdo, poreikių ir dažnais atvejais banko malonės.
  • Strategiškai patogi vieta. Įsigytas butas turėtų atitikti jūsų poreikius, todėl protingiausia naujus namus rinktis netoli darbo vietos, vaikų darželio ar mokyklos, parduotuvių bei kitų, panašaus pobūdžio viešųjų įstaigų. Tada būsite tikri, kad jums nereikės per visą miestą važiuoti į darbą, stovėti kamščiuose ir gaišti savo brangų laiką.
  • Planuokite į ateitį. Nors parduodami butai ir stebina savo pasiūla, tačiau reikia pripažinti, kad nekilnojamas turtas – ne žieminiai batai, kuriuos galima keisti kiekvieną sezoną, todėl reiktų pirkti ne šia diena, o planuoti į ateitį. Tarkim, jei šiuo metu jūsų šeimą sudaro tik du žmonės, jums puikiai tiks vieno ar dviejų kambarių butas, tačiau jei ateityje galvojate apie šeimos pagausėjimą, vertėtų gerai pagalvoti, kaip reikės trijų ar keturių asmenų šeimai įsitekti į dviejų kambarių butuką.
  • Žema kaina kartais slepia didelius komunalinius mokesčius. Iš anksto pasidomėkite, kiek teks susimokėti už teikiamas paslaugas, kad vėliau nereiktų skaudžiai nusivilti ir su ašarom akyse laukti artėjančio šildymo sezono,
  • Įrengtas ar neįrengtas – štai kur klausimas. Kartais parduodami butai būna pilnai įrengti ir su visais baldai, kartais stovi tik „plikos“ sienos. Jei esate labai išrankus ir galvoje turite viziją, kaip turi atrodyti jūsų svajonių namai, geriau rinktis neįrengtą būtą, tada galėsite jį dekoruoti pagal savo skonį. Tiesa, tokie butai yra šiek tiek pigesni, tačiau verta atminti, kad buto įrengimas ir apstatymas jums dar kainuos pakankamai nemažus pinigus. O jei atradote būtą, kuris jums puikiai tinka, gerai jame jaučiatės ir reikia padaryti tik nedidelius pakeitimus, tada greičiausiai radote naujus namus.

Taigi, parduodami butai kiekvieną dieną laukia naujųjų savo šeimininkų, svarbiausia, kad tiksliai žinotumėte, ko norite ir ką galite sau leisti. Tada nekils jokių didelių bėdų ieškant naujo būsto.  Sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Post Navigation