Individualios veiklos pažyma neatleidžia nuo mokesčių mokėjimo

ivTie, kurie planuoja įregistruoti individualią veiklą, dažniausiai klausia ar valstybinė mokesčių inspekcija knaisiojasi po savarankiškai dirbančių asmenų banko sąskaitas bei el. mokėjimų sistemas, neva taip parodoma baimė, kad galbūt mokesčių inspektoriai atseks nelegalias pajamas. Šiuo atveju, savarankiškai dirbti nusprendusiems asmenims reikia žinoti, kad mokestiniai patikrinimai yra vykdomi tik tiems, kurie priklauso rizikos grupei, o rizikos grupei priklauso tik 5 procentai mokesčių mokėtojų. Tai reiškia, kad iki šiol patikrinimo nesulaukę asmenys neturėtų baimintis patikrinimo – jie šiaip sau nevyksta. Įregistravus individualią veiklą, ji tiesiog vykdoma įprastai – mokami mokesčiai, vedama apskaita. Jeigu deklaracijos pateikimo metu paaiškėja, kad yra netikslumų, tai su tokiu asmeniu bus susisiekta dėl duomenų patikslinimo, bet tai nereiškia, kad iškart vyks mokestinis tyrimas.

Individuali veikla gali būti įregistruojama be jokios baimės, nebent jūs jau prieš tai nedeklaravote didžiulių sumų, kuriomis anksčiau ar vėliau mokesčių inspektoriai susidomės. Trumpai tariant, vykdantys individualią veiklą pagal pažymą, į mokesčių inspektorių akiratį pakliūna tuomet, kai jie nurodo deklaracijoje mažesnę pajamų sumą nei iš tiesų turėtų būti. VMI gauna įvairius duomenis iš trečiųjų šalių, tad jie tiesiog palygina mokesčio mokėtojo pateiktus duomenis. Jeigu yra neatitikimų, tada yra skambinama ir prašoma duomenų patikslinimo. Jeigu po duomenų patikslinimo vis tiek yra kažkokių neatitikimų, tai būtent tada mokesčių inspektoriai imasi išsamesnio tyrimo.

Individualios veiklos pažyma negarantuoja jokių išimčių dėl mokesčių mokėjimo. Tiesiog, jūs juos turite mokėti taip kaip priklauso. Jeigu jūs nesumokėsite mokesčių pagal nurodytą tvarką, tai jums grės ne tik mokestinis tyrimas, bet ir baudos. Kartais mokesčių inspektoriai patikrinimo metu nustato ir kitus pažeidimus. Tai reiškia, kad jūs mokesčius turite mokėti ne tik nuo individualios veiklos pajamų, bet ir kitų sandorių ar nereguliarių veiklų, nuo kurių gaunate pajamas. Patikrinimo metu yra renkama informacija ne tik apie individualios veiklos pajamas bei išlaidas – tikrinamos visos pajamos, net ir tos, kurios gautos kitais būdais. Pradedant individualią veiklą, turėkite galvoje, kad mokesčius reikia mokėti nuo visų veiklų ir pajamų, kurios nurodomas teisės aktuose.

Comments are closed.

Post Navigation