Būkite atidūs vaiko poreikiams: lėlių vežimėliai gali dominti ir…berniukus!

lėlių vežimėliaiKiekvienos moters prisiminimuose iškyla…vaikystės lėlė – sūpuota, mylėta, sušlapusi nuo ašarų ar atkentėjusi kumštukų ataką pykčio priepuolių metu. O galbūt šią dar ir saugojate tolimoje namų kertelėjė ir laukiate, kol galėsite supažindinti su savo mažyle. Tiek tėveliai, tiek vaikų raidos specialistai, kalbant apie žaislus ir šių reikšmę vaiko vystymuisi, turi skirtingą nuomonę. Viena aišku, jog šiais apkrauti namus ir taip bandyti pelnyti vaiko meilę negalima, tačiau visiškai atriboti vaiką nuo žaislų (norint tokiu būdu atskleisti pastarojo gabumus, apsaugoti nuo seksistinių pažiūrių atsiradimo ir panašiai), taip pat nėra išeitis. Tad, auginant mergaitę (o gal ir berniuką – neišsigąskite dėl tokų pastarojo polinkių), namuose be abejonės atsiras bent viena lėlė. O vėliau – rūbeliai, namai, lėlių vežimėliai ir kita. Šie ir panašūs žaislai nėra bereikalingas jūsų pinigų leidimas ir vaiko laiko švaistymas – žaidimo forma supažindinama su suaugusiųjų pasauliu ir mokoma gyvenimiškų funkcijų atlikimo.

Vienas iš dažniausių duodamų patarimų, informacijos apie žaislus ieškantiems tėvams – atsisakyti seksistinių nuostatų, neva mergaitės žaidžia tik su mergaitiškais, o berniukai – berniukiškais žaislais. Ypač daug galvos skausmo tėveliams sukelia pastarųjų polinkis į moteriškumą: fantaziją taip ir nupiešia vaizdelį, kaip jau užaugęs sūnus žengia prie altoriaus su…vyru! Psichologai vieningai sutaria, jog nevalia per prievartą, panaudojant žaislus, formuoti vaiko polinkį į tam tikrai lyčiai būdingą veiklą – būtina pažinti individualius mažojo poreikius. Jei jūsų berniukui aktualu lėlių vežimėliai – nebauskite už tokius norus, o domėkitės, kas po jais slypi. Galbūt vežimėlis sūnui reikalingas gabenti ne lėles, o kaladėlės, akmenukus ar savo mažąją sesutę. O jei ir lėles – vaikai iki tam tikro amžiaus dar nesugeba skirti, kas visuomenėje, priklausomai nuo lyties, yra „normalu“ ir priimtina.

Lėlės, lėlių vežimėliai bei panašūs daiktai gali būti priskiriami prie edukacinių žaislų: ugdomas kūrybiškumas žaidžiant, skatinami kalbiniai, emociniai ir socialiniai gebėjimai. Parduotuvėse siūlomi įsigyti ne tik įprasti plastikiniai, bet ir mediniai lėlių vežimėliai, leidžiantys jaustis užtikrintai, jog vaikas neturės tiesioginio ryšio su neaiškų poveikį turinčiomis cheminėmis medžiagomis.

Comments are closed.

Post Navigation