Ar psichologas vis dar studentų trokštama specialybė

skyrybosPrieš trejus metų psichologijos studijos Vilniaus universitete buvo dešimtoje vietoje pagal bendrą populiariausių universitetų studijų programų tarp stojančiųjų, kuri užrašoma pirmu numeriu. Tuo tarpu trejetukas buvo įprastas: ekonomika, teisė, medicina. 2011 m. savo ateities darbą kaip psichologas įsivaizdavo dar didesnė dalis studentų, nes šių studijų programa pagal populiarumą atsidūrė net aštuntoje vietoje. Po metų psichologija išsilaikė populiariausių specialybių dešimtuke ir užėmė devintą vietą, o štai šiemet psichologijos studijos nebeatsidūrė minimame dešimtuke. Ar tai reiškia, kad šio mokslo studijos nebėra populiarios ir šie specialistai vis mažiau ir mažiau reikalingi?

Tikrai netiesa, kad psichologų rinkoje yra per daug, todėl jie neturi darbo. Šiais laikais, kai žmonės tik skuba, lekia, pamiršta svarbias gyvenimo vertybes ir šeimą, dažnai net nebesusimąsto kas jie yra, kas yra gyvenimo džiaugsmas ir kaip galiausiai atrasti save ir skirti laiko sau. Susidoroti su vidiniais neramumais, išgyvenimais, gyvenimo vingiais ir pokyčiais imamės neryžtingai ir dažniausiai tik numojame ranka išgirdę, kad psichologas tokiose situacijose gali padėti. Šie žmonės krimto mokslus ne vienerius metus universitete tam, kad būtų Jums pirmoji pagalba, kai šalia reikia žmogaus, kuris gerai pažintų žmogų bei jo psichiką.

Stojantieji į psichologijos specialybę ne visada žino, ko gali išmokti ir kas yra psichologija. Renkantis profesija būtina susipažinti su studijų programa, ją palyginti kituose universitetuose, jei yra galimybės, pabendrauti su šias studijas pasirinkusiais asmenimis arba jas baigusiais bei esamais tos srities specialistais. Taip daugiau įgausite žinių, kas yra psichologas. Šis žmogus, panaudodamas specialius testus tiria įvairius psichikos procesus: dėmesį, atmintį, intelektinius gebėjimus, mąstymą bei asmenybės bruožus (intraversiją, ekstraversiją, savęs vertinimą, sugebėjimus užmegzti santykius ir kt.). Taip pat psichologas gali konsultuoti iškilus problemoms tarpasmeniniuose santykiuose, šeimoje ar darbe.

Kartais visuomenėje psichologai tapatinami su gydytojais arba psichiatrais. Tai – visiškai skirtingos specialybės. Psichologas tik konsultuoja, jis negydo ligų. Jis negali paskirti vaistų, nebent esant sunkiems atvejams, gali savo klientus nukreipti pas psichiatrus. Psichologo konsultacija gali būti reikalinga norint geriau suprasti, pažinti save, norint išmokti efektyviau spręsti kasdienes problemas, konfliktus ar pagerinti tarpusavio santykius. Panašu, kad šiuolaikiniai visuomenei šios problemos yra ypač aktualios, todėl nuolat steigiami psichologų kabinetai. Tad tikėtina, kad šios srities specialistų poreikis ateityje gali augti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Post Navigation